Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more
My tickets
User settings
Help / FAQ
Log Out
Organizer settings
Default org cover
Organizer 280 sibbe live logo
Sibeliusmuseum / Sibelius-museo
Mari jalava shuhazo 1985
Sibbe Live!: Kompositionskonsert/ Sävellyskonsertti
Music
klassinen
konsertti
Wednesday, September 28 at 19:00 - 20:00
Sibeliusmuseum
Piispankatu 17, 20500 Åbo
Sihvonen
Sibbe Live!: Liitäen
Music
konsertti
trio
huilu
Wednesday, October 5 at 19:00 - 20:00
Sibeliusmuseum
Piispankatu 17, 20500 Åbo
Elia lombardini photo tero ahonen
Fredagar på Sibbe: Elia Lombardini
Music
konsertti
viulu
elektroninen
Friday, October 7 at 19:00 - 20:00
Sibeliusmuseum
Piispankatu 17, 20500 Åbo
Dsc03883 muok v2
Sibbe Live!: Common Ground
Music
klassinen
konsertti
Wednesday, October 12 at 19:00 - 20:00
Sibeliusmuseum
Piispankatu 17, 20500 Åbo
Defunensemble001
Fredagar på Sibbe: defunensemble
Music
konsertti
nykymusiikki
Friday, October 14 at 19:00 - 20:00
Sibeliusmuseum
Piispankatu 17, 20500 Åbo
Fernando sor 1
Sibbe Live!: Fernando Sors kammarmusik/ Fernando Sorin kamarimusiikkia
Music
klassinen
konsertti
kamarimusiikki
Wednesday, October 19 at 19:00 - 20:00
Sibeliusmuseum
Piispankatu 17, 20500 Åbo
Garden2 photo kalle erik kosonen
Fredagar på Sibbe: Mikko Sarvanne Garden & AINON
Music
konsertti
jazz
nykymusiikki
Friday, October 21 at 19:00 - 20:00
Sibeliusmuseum
Piispankatu 17, 20500 Åbo
Img 7154
Sibbe Live!: Vid romantikens tröskel/ Romantiikan kynnyksellä
Music
klassinen
konsertti
kamarimusiikki
Wednesday, October 26 at 19:00 - 20:00
Sibeliusmuseum
Piispankatu 17, 20500 Åbo
Patrik kleemola a4 dsc 7588 v2
Fredagar på Sibbe: Patrik Kleemola & Uusinta Ensemble
Music
konsertti
nykymusiikki
kamarimusiikki
Friday, October 28 at 19:00 - 20:00
Sibeliusmuseum
Piispankatu 17, 20500 Åbo
Riippa2 creditpetrimustonen
Sibbe Live!: Folkafton/ Folkilta
Music
folk
konsertti
Wednesday, November 2 at 19:00 - 20:00
Sibeliusmuseum
Piispankatu 17, 20500 Åbo
Joonas widenius   by kalle paasonen
Sibbe Live!: Flamencogitarrs kväll/ Flamencokitaran ilta
Music
flamenco
kitara
konsertti
Wednesday, November 9 at 19:00 - 20:00
Sibeliusmuseum
Piispankatu 17, 20500 Åbo
Linda fredriksson juniper 1 photo iiris heikka illustration sanna hellikki turunen kopio
Fredagar på Sibbe: Linda Fredriksson Juniper
Music
konsertti
jazz
Friday, November 11 at 19:00 - 20:00
Sibeliusmuseum
Piispankatu 17, 20500 Åbo
Teemun ja anna sofian kuva kuvaaja venla kaasinen
Sibbe Live!: Ny musik för flöjt och cello/ Uutta musiikkia huilulle ja sellolle
Music
konsertti
nykymusiikki
sello
Wednesday, November 16 at 19:00 - 20:00
Sibeliusmuseum
Piispankatu 17, 20500 Åbo
Rossella 75
Sibbe Live!: Pianoafton/ Pianoilta
Music
konsertti
piano
klassinen
Wednesday, November 23 at 19:00 - 20:00
Sibeliusmuseum
Piispankatu 17, 20500 Åbo
Sibbe logon fb
Sibbe Live!: BWV 988
Music
konsertti
trio
klassinen
Wednesday, November 30 at 19:00 - 20:20
Sibeliusmuseum
Piispankatu 17, 20500 Åbo
Erinysphoto1
Sibbe Live!: Finale
Music
konsertti
kvartetti
klassinen
Wednesday, December 7 at 19:00 - 20:00
Sibeliusmuseum
Piispankatu 17, 20500 Åbo